اخبار > حضورریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونین درجلسه عملکرد و مشکلات بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند

حضورریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونین درجلسه عملکرد و مشکلات بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نهاوندصبح روزیکشنبه ۱۳خردادماه ۹۷دکترموسوی بهارریاست دانشگاه و معاونین در جلسه عملکرد ومشکلات بهداشت ودرمان شهرستان نهاوندشرکت نمودندکه در این جلسه نماینده مردم درمجلس ؛ فرماندار شهرستان ؛ امام جمعه و مدیران بهداشت ودرمان شهرستان حضورداشتند .

دکترموسوی بهار درابتدا درپاسخ به سوالات نماینده وفرماندار گفت؛ من اول نیت کردم که اگرجایی کاستی و کمبودهست جبران می کنیم درکلیه روستاها هیچ اداره نیست بجزبهداشت ودرمان و ما دربیشترروستاها پزشک ، پرستار و ماما و..داریم و مردم ازما انتظاردارند چون ازما توان و همت دیدن دیدند .

وی ادامه داد: بزرگترین کاردرحوزه بهداشت ودرمان طرح تحول نظام سلامت است که دولت درطرح تحول نظام سلامت سرمایه گذاری زیادی انجام داده است که این بخاطر نظام است نه شخص خاصی و این اتفاق در دولت دکترروحانی و وزیربهداشت دکترهاشمی افتاده است وما مدیران وظیفه داریم اعتمادمردم را به نظام بیشترکنیم.

دکترموسوی بهاراضافه نمود: شاخص امیدبه زندگی ایرانیان قبل از انقلاب ۵۵سال بود ولی الان امید به زندگی به ۷۶ سال رسیده است که این نتیجه ماحصل زحمات و تلاشهای همکاران در حوزه بهداشت ودرمان است .

وی افزود؛ بیشترین مرگ و میرسوانح است که درسال ۹۵ تعدادمرگ میرجاده ای ۳۲هزارنفربوده ولی الان به ۱۶هزار یعنی به نصف رسیده که این کافی نیست که این مرگ و میرها همه سرپرستان خانوارها هستندو این حوادث چقدربرای این خانواده ها و کشورضرر می رسانندو از طرفی این هزینه ها بار بهداشت ودرمان رو بالا می برد..

وی در ادامه افزود؛ کشورما درچشم انداز سال ۱۴۰۴ در بین ۲۵کشورمنطقه از نظرشاخص ها بهداشتی و پزشکی در حرف اول را می زند.

ریاست دانشگاه در ادامه افزود؛ ما درسال ۹۲که دانشگاه را تحویل گرفتیم درمراکزپزشک نداشتیم درفیروزان شما یک پزشک بوداونم فوت شد و تمام آمبولانس های ما فرسوده بودند و کارکردزیادی داشتندو در چندین موارد درحین اعزام در جاده های می ماندند، و الان ۶۰دستگاه آمبولانس ۵۰۰میلیون تومانی وارداستان کردیم و امبولانس های قدیمی را به جایی که نیاز داشتن مثل امور زندانها و دانشکده های پیراپزشکی جهت آموزش دانشجویان دادیم،

وی افزود؛ ما توانستیم تجهیزات پزشکی و رادیولوژی دیجیتال و همچنین ۳ دستگاه MRI وارداستان کنیم در صورتیکه قبلا در استان یک دستگاه MRI دولتی داشتیم ،اینها همه به مدد برجام است.

وی درپاسخ افزود؛ درسال ۹۶ حدود ۱۰۰ میلیارتومان جذب شبکه نهاوندشده است و خرج مردم شده که از این مبلغ ۲۰ میلیاردتومان از استان کمک کردیم.

ریاست دانشگاه گفت:در بحث دندانپزشکی و تجهیزات خدمات خوبی انجام شده؛ کلیه دانش آموزان زیر۱۴سال ۶بار وارنیش فلورایددریافت نموده اندکه اینها هزینه سنگینی برای بهداشت ودرمان دارند و این به نفع مردم است که چندین سال دیگر این احساس رو خواهندکرد که جادارد از دکتردارابی و تیم بهداشتی استان از اینجا تشکرکنم .

 

وی افزود: در موردجذب نیرو در گذشته بوده ولی الا نیست و جذب نیروی از طریق آزمون آوا سلامت ۱۰۰درصدبومی بوده ولی در آزمون پرستاری با ما نبوده و از طریق سازمان سنجش بوده است و ما راضی نیستیم یک نفرغیرقانونی استخدام شودو هرکسی در این زمینه تخلف کرده باشدبایدپاسخگوباشد.

وی اضافه نمود؛ در موردبهربرداری از بیمارستان ایت الله قدوسی از نظر تجهیزات کمبودنداریم بجر MRI و درموردشاخص تعدادتخت نهاوند با راه اندازی کامل این بیمارستان بیشتراز حدقانون تخت دارد.

دکترموسوی بهاردرادامه افزود؛ در احداث پدبالگرد و اورژانس هوایی در این دولت اتفاق خوبی افتاده است و درمورد داروخانه ، در شهرستان نهاوند۱۴ داروخانه بخش خصوصی وجود دارد که بیشتر از حد استاندارد می باشد و خدارو شکر۹۶درصد مصرف داروها تولید داخلی است.

وی اضافه نمود؛ در بحث ماندگاری پزشکان موارد زیادی را می طلبدو مشکل فقط مالی نیست؛ بحث فرهنگ ؛ امکانات رفاهی و تفریحی و غیر...است. که این نیاز به کمک همه مسئولین و مردم‌ شهرستان حل خواهدشد.

درپایان این جلسه دکترموسوی بهار از دکتردارابی و تیم ایشان وامام جمعه؛ نماینده وفرماندار بخاطر تلاش و زحمات و پیگیریهای خوبشان تشکرو قدردانی نمود.

در اتمام جلسه دکترموسوی بهار‌ و معاونین ؛ نماینده ؛ فرماندار و دکتردارابی بازدیدمیدانی از بخش ها مختلف بیمارستان آیت الله قدوسی نمودند.


٠٨:٥٧ - 1397/03/21    /    شماره : ٧٠٧٧٢    /    تعداد نمایش : ١٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بازگشت

اوقات شرعی
آرشيو اخبارIانتقادات و پیشنهاداتIدرباره شهر ماIنقشه سایتIدانلودIسايتهاي مرتبطIمقالات پزشكيIتفرجگاههاي نهاوندIآثار تاريخي نهاوند