اخبار > برگزاری جلسه عملکرد بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی همدان و شهرستان نهاوند


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند

برگزاری جلسه عملکرد بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی همدان و شهرستان نهاوند

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند،صبح روزیکشنبه ۱۳خردادماه ۹۷دکتر موسوی بهار ریاست دانشگاه و معاونین ؛مهندس رحیمی معاون توسعه دانشگاه ، دکترعبادیان معاون درمان ، دکترامیری معاون بهداشتی ؛ مهندس شیرین دوخت حراست دانشگاه ، دکترداوری درمان ، مهندس شاهرخی مدیرروابط عمومی دانشگاه و نماینده مردم شهرستان درمجلس شورای اسلامی ؛ فرماندارشهرستان ؛ امام جمعه شهرستان با حضور در دفترمدیرشبکه بهداشت ودرمان نهاوندجلسه ای با مدیر شبکه بهداشت و رئیس ومدیران بیمارستانها و مرکزبهداشت در خصوص عملکردها و مشلات بهداشت ودرمان شهرستان برگزار گردید؛

درابتدای جلسه بعداز آیاتی از قرآن کریم حجت الاسلام مغیثی امام جمعه؛ ضمن خیرمقدم به مهمانان نکته نظراتی در خصوص سلامتی از دیدگاه اسلام بیان نمود.

درادامه دکتردارابی ؛ ضمن خیرمقدم گزارشی از عملکرد خوددر حوزه درمان و بهداشت ایرادنمود.گفت : بیش از 40نفر پزشک متخصص در بیمارستانها وکلینیک دولتی درشهرستان خدمات 100 درصدی به بیماران با رعایت استاندارد ارائه می دهند.

دارابی در ادامه سخنانش به دیگر اقدامات صورت گرفته درحوزه بهداشت و درمان شهرستان اشاره و تصریح کرد: راه‌اندازی و تجهیز دو پایگاه اورژانس 115،اورژانس شهری و جاده‌ای در شهرک شهید حیدری و سه راهی فارسبان نهاوند، جذب 6 دستگاه آمبولانس برای فوریت‌های 115 شهرستان، راه‌اندازی و تجهیز یک کلینگ تخصصی و احداث یک کلینگ تخصصی با اعتبار 3.5 میلیارد تومان، توسعه و ساخت اورژانس و بلوک زایمانی در بیمارستان علیمرادیان با اعتبار 5 میلیارد تومان و اخذ مجوز و احداث ساختمان MRI در  بیمارستان شهید قدوسی، ساخت و تجهیز بیمارستان قدوسی با اعتبار 600 میلیارد ریال و احداث یک پدبالگرد در بیمارستان قدوسی وشروع عملیات پدبالگرد علیمرادیان نهاوند است.

وی در ادامه به دیگر برنامه طرح تحول نظام سلامت در شهرستان نهاوند در حوزه بهداشت با هدف توانمندسازی مردم برای خودمراقبتی و ارتقای سواد سلامت، افزایش پوشش و بهره‌مندی از خدمات مراقبت‌های اولیه کاهش 25 درصدی مرگ‌های ناشی از سکته‌های قلبی- عروقی، سرطان و بیماری‌های در جمعیت 30 تا 70 با حضورپزشک ؛ ماما؛ مراقب سلامت و بهداشت محیط، روانشناس در ۱۷ مرکزخدمات جامع سلامت که مرکزفیروزان ؛ گیان و برزول هرکدام سه پزشک دارنداشاره کرد.

دکتردارابی افزود؛ دراول سال۹۵ نوسازی وساخت ۳۴ پروژه بهداشتی با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان شروع شد که ۹۵درصد انها به بهره‌برداری رسیداست.

وی در ادامه گفت ؛جذب زمین از خیرین به صورت رایگان برای ساخت مرکز خدمات جامع سلامت شعبان، برزول، فیروزان، باباقاسم و خانه بهداشت فارسبان و پایگاه فوریت‌های 115 سه‌راهی فارسبان به متراژ 15 هزار مترمربع را از دیگر برنامه‌ها در این راستا برشمرد.

 

دکتردارابی اضافه نمود؛ در ۹ مرکز خدمات جامع سلامت ؛ دندانپزشک داریم و همه تجهیزات دندانپزشکی در ۹ باب مرکز خدمات جامع سلامت نوسازی و خدمات دولتی ارائه می دهند،

وی افزود ؛برنامه ارائه خدمات سلامت دهان و دندان با اقدام طرح وارنیش فلورایدبرای دانش آموزان زیر ۱۴سال در دومرحله درسال از سال ۹۳ به صورت کاملا رایگان شروع شده است. ‌

وی از وجود۱۴داروخانه بخش خصوصی در شهرستان خبردادگفت؛ ازاین تعداد۳ داروخانه شبانه روزی وجود دارد که نسبت به جمعیت بیش از استاندارد کشوری است.

دکتردارابی درپایان ازریاست دانشگاه دکترموسوی بهارو معاونین فعال ایشان که بهداشت ودرمان شهرستان را در تمام موارد یاری و ویژه دیدن تشکروقدردانی نمودو همچنین از نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و امام جمعه و تمام تیم بهداشت ودرمان که ایشان را یاری کردندتشکرو قدردانی نمود.


٠٨:٥١ - 1397/03/21    /    شماره : ٧٠٧٧١    /    تعداد نمایش : ١٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بازگشت

اوقات شرعی
آرشيو اخبارIانتقادات و پیشنهاداتIدرباره شهر ماIنقشه سایتIدانلودIسايتهاي مرتبطIمقالات پزشكيIتفرجگاههاي نهاوندIآثار تاريخي نهاوند