اخبار > نصب دستگاه امحای زباله در بيمارستان شهیدآیت الله قدوسی نهاوند


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند

نصب دستگاه امحای زباله در بيمارستان شهیدآیت الله قدوسی نهاوند

مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند، از نصب و راه اندازي دستگاه امحای زباله در این بیمارستان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نهاوندروزچهارشنبه 12مهرماه 96، دکتر "دارابی" گفت: با تامين يك دستگاه جدید بي خطرساز زباله های عفونی، گامي موثر در ارتقای بهداشت و سلامت عمومي و بالا بردن كيفيت خدمات درمانی در شهرستان نهاوند، برداشته شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت بي خطرسازي زباله هاي عفوني، رهاسازي و دفع اين گونه زباله ها، تهديد جدي براي سلامت مردم و جامعه، محسوب مي شود.

مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند با اشاره به ارزش بیش از 150میلیون تومان این دستگاه، اضافه کرد: تمام خودکار بودن مراحل بی خطرسازی، مهم ترین مزیت آن است که بدون دخالت دست در مراحل بی خطر سازی و بسته بندی، زباله ها پس از ورود به این دستگاه به وسیله خردکن، خرد شده و پس از بی خطرسازی به صورت غیرعفونی و بسته بندی، از دستگاه خارج می شود.

دکتر دارابی گفت: زباله هاي بيمارستاني، زباله هايي پرخطر محسوب مي شوند زيرا با خون، عفونت، انواع ميكروب ها و باكتري ها آغشته بوده و اگر به همان صورت دفن شوند، باعث انتشار ميكروب ها از بیمارستان به دیگر مکان ها شده و در صورت استفاده زباله گردها و بازيافت این نوع زباله، خطر انتقال اين ميكروب ها به سایر افراد جامعه نیز، افزایش می یابد.


٠٨:٣٥ - 1396/07/17    /    شماره : ٥٥١٦٤    /    تعداد نمایش : ١٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بازگشت

اوقات شرعی
آرشيو اخبارIانتقادات و پیشنهاداتIدرباره شهر ماIنقشه سایتIدانلودIسايتهاي مرتبطIمقالات پزشكيIتفرجگاههاي نهاوندIآثار تاريخي نهاوند